Добавить пансионат / Вход для пансионатов
Черное море
Лазурное, Херсонская область

І. ІСНУЮЧИЙ СТАН СЕЛИЩА

Характеристика населеного пункту

Селище Лазурне Скадовського району Херсонської області розташоване на березі Чорного моря за 28 км від міста Скадовська, 100 км від Херсона та 80 км від найближчої залізничної станції Брилівка. Із даними населеними пунктами воно має автодорожній зв'язок. Лазурне - значний приморський кліматичний рекреаційний центр Херсонської області.

Засноване селище у 1920 році. З 1920 р. по 02.12.1975 р. - село Ново-Олексіївка, з 1975 р. - селище міського типу Лазурне. Площа Лазурненської селищної ради складає 8987 га, у т.ч. 5049,4 га сільськогосподарських угідь, з яких 4757,2 га становить рілля.

На захід від селища знаходиться озеро лиманного типу Устричне, на схід - Джарилгацька затока, яка відділена від Чорного моря островом Джарилгач (на якому знаходиться заказник), східна частина якого (піщана коса) площею біля 170 га входить в склад селищної ради.

На території селищної ради знаходяться 3 кургани III тис. до н.е. - II тис. до н.е. (висотою 0,5 — 4,5 м): облік №1339 Херсонського обласного управління культури (рішення №244 від 03.0.2000). Рішенням Херсонського облвиконкому №59/2 від 21.01.1983 в селищі Лазурне віднесено до пам'яток історії місцевого значення могилу радянського льотчика Хрюніна (загиблого у 1941 році, селищне кладовище) і пам'ятник в честь воїнів-односельців (сквер в центрі селища).

Територія селища (згідно форми 6-зем) складає 838,1 га, із них 541,6 га займають сельбищні території (296,5 га забудованих земель і 245,1 га присадибних ділянок), що становить ~64% від усієї території населеного пункту.

Рекреаційна зона складає 273,1 га або -1/3 території селища. Інші площі селища зайняті землями сільськогосподарського призначення (160,8 га), лісами Скадовського державного лісомисливського господарства (26,0 га), частково, заболоченими землями (2,2 га), невеличкими озерами (7,9 га) та сухими відкритими землі (99,8 га).

Чисельність населення на початок 2005 року складає 3230 осіб.

Основними місцями прикладення праці у Лазурному є сільське господарство (зайнято біля 1100 осіб), рекреаційна галузь (біля 610 осіб) ісфера обслуговування селища (зайнято біля 90 осіб). В селищі знаходиться відділення Скадовського лісомисливського господарства та ділянка Приморського управління зрошувальних систем.

Особливістю зайнятості є переважання тимчасової (сезонної) зайнятості, в основному це стосується рекреаційної галузі. Крім того, 3/4 зайнятих у рекреаційній галузі складають трудові ресурсі, задіяні із-зовні селища, як із навколишніх сіл району, так і з інших населених пунктів країни. Тому основначастина працездатного населення селища задіяна на обслуговуванні неорганізованих відпочиваючих, тобто зайняті у власному господарстві і під час літнього сезону відпочинку населення надають послуги щодо здаванні житла під найми

Житловий фонд селища складається в основному з садибної забудови і на 1.01.2005 року становить 67,9 тис. м2 загальної площі.

Усього у селі 1194 садибних будинків. Кількість квартир становить 1263 (із них 8-квартирний „будинок вчителів"). Середня житлова забезпеченість складає 21,0 м2 загальної площі на одну людину.

В селищі є великий попит на земельні ділянки для індивідуального будівництва, під дачне будівництво, будівництво міні-готелів.

Сфера обслуговування за рівнем розвитку є більш притаманна як для сільського населеного пункту (переважно це освітні установи та заклади повсякденного обслуговування), що обумовлено малою людністю населеного пункту. У Лазурному є: школа, розрахована на 450 учнівських місць (фактично навчається 474 учнів); дитячий садок на 160 місць (фактично відвідує від 35 дітей влітку до 70 дітей взимку), які були збудовані у 80-х роках (стан яких задовільний), а також музична школа.

Крім того, в селищі є лікарня (на 15 ліжок) з поліклінічним відділенням, машиною швидкої допомоги, пошта, вузол телефонного зв'язку, магазини, кафе, ринок. Заклади торгівлі та громадського харчування представлені 20 магазинами (380 м2 торгової площі), з яких 1 універмаг (802 м2 торгової площі), 6 магазинів продтоварів, 12 магазинів промтоварів, 1 магазин змішаної торгівлі (475 м2 торгової площі); 5 кафе (на 160 місць), що функціонують протягом року. З будівлі будинку культури, який зазнав пожежі, нині залишилася і працює лише бібліотека; концертно-видовищна зала є зруйнованою. Крім того, у літній період населення користується культурними закладами рекреаційних установ.

Медичне обслуговування населення здійснюється також районною лікарнею (м. Скадовськ) та спеціалізованими обласними закладами (м. Херсон).

В Лазурному є 2 спортивні зали (із них один шкільний), стадіон (лише футбольне поле).

Зовнішній транспортний зв'язок селища забезпечується автомобільним транспортом. Пряме автомобільне сполучення (автобуси, маршрутні таксі) Лазурне має зі Скадовськом, Херсоном, Цюрупинськом. У літній період пряме сполучення здійснюється з Києвом, Кривим Рогом, Каховкою, Новою Каховкою. Для обслуговування транспорту в селищі є 2 АЗС. Вулиці з твердим покриттям мають протяжність у 7,4 км.

Водопостачання у Лазурному здійснюється комунальним і відомчими (рекреаційних установ) водопроводами. Джерело - підземні води; середня продуктивність головних споруд складає біля 20 м3/добу; довжина водопровідної мережі складає 22,1 км. Виробничі та побутові стічні води за допомогою 4 КНС перекачуються на очисні споруди, розташовані за межею селища у північно-західній околиці; довжина каналізаційних колекторів - 4,7 км.
Арабатка ▸ Железный Порт ▸ Скадовск ▸ Приморское ▸
(Большевик)
Кинбурн ▸ Хорлы ▸
Испания ▸
Лазурное. Температура воды
валюта
Цены в долларах и евро приведены только для сравнения!
Конкурс Курортных романов
Конкурс "Курортных романов"
Развлечения
Развлечения
Фестивали
Фестивали
Цены на рынке
Цены на рынке
Недвижимость у моря
Недвижимость у моря